Hakkımızda

"Lokum denilince" hem Türkiye çapında hem de dünya genelinde belli isimlerin dışına çıkmak çok da mümkün değil. Çünkü uzun bir geçmişe sahip olup, engin tecrübeleri ile üretim yapan ve müşterisinin ne istediğini tam anlamı ile bilen Usaş, lokumdaki kabiliyetlerini geliştirirken, orijinallikten de uzaklaşmamaktadır. Bu durum, hem ülkemiz genelinde hem de dünya çapında en başarılı isimlerden biri olmasının da temel sebebidir. Öyle ki lokum denildiğinde yabancı arkadaşlarınızın dahi aynı isim aklına gelebilir. Hele de çikolatalı lokum söz konusuysa, orijinal çikolata kaplı lokumları ile bir efsane olduğu aşikârdır. Kısaca Usaş ve lezzetli lokumlarından bahsedecek olursak 1970’li yıllara kadar gitmemiz gerekiyor. Sıcak komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerinin yaşandığı, insanlığı daha bir başka olduğu zamanlarda küçük bir akide şekeri atölyesi olarak kurulur şirket ilk olarak. Hüsnü Uslu’nun atölyesi, zaman içerisinde geleneksel yöntemlerini daha da geliştirerek, lokum üretiminde fark yaratmaya başlar. Bu durum zamanla efsanevi lezzete sahip lokumların da ortaya çıkmasının sebebidir. Hüsnü Uslu’nun atölyesi, özel tarifleri ve geleneksel yöntemleri ile lokum üretimini sürdürürken, diğer yandan da üretim boyutunu satış ve pazarlama alanındaki gelişmeleri ile destekler. Böylece daha fazla insan bu lezzet ile tanışma fırsatı bulacak ve kısa süre sonra bugünkü statüye ulaşılacaktır. Bugün Usaş lokumlarının lezzeti, ülkemizin sınırlarını aşmış durumda. Üstelik lokum ve özellikle çikolatalı lokum üretiminde gösterilen özen, satış, pazarlama, paketleme ve sevk sürecine kadar ulaşmakta ve böylesine mükemmel bir çalışmanın ürünü olarak lezzetli lokumlar size sunulmaktadır. Kalite ve başarı şüphesiz ki bir tesadüfe dayanmıyor. Özen ve yoğun bir çalışma, yılların birikimi ve tecrübesi ile bir araya gelince, sonucun çok da kötü olması beklenemez.

Peki, Usaş ve lokumlarının farkları nelerdir, bir lokum ne kadar farklı olabilir ki diye soracak olursanız, size uzun bir liste sunabiliriz. Çünkü lokum denildiğinde, bu denli bir özen ve çalışma sizi şaşırtacak olsa da, kesinlikle kalitenin tesadüf olmadığını anlayacaksınız. Öncelikle Usaş lokumlarının lezzetine değinelim. Glikoz kullanılmayan lokumlar, geleneksel yöntemler ve tarifler terk edilmeden, sadece çeşitli geliştirme çalışmaları ile desteklenerek üretilmektedir. Bu durumda yıllardır değişmeyen damak tadı ile geniş bir kitlenin dikkatini çekmekte. Bugün geleneksel anlamda lokum üreten isimlere ulaşmak, geçmişi hatırlatan özel lezzetleri tatmak çok da kolay olmamaktadır. Ayrıca Usaş kalitesi, belki de başka hiçbir markada göremeyeceğiniz belgeler ve güvence sistemleri ile kanıtlanmıştır. ISO 9001 – 22000 ve BRC gibi kalite güvence sistemleri, Usaş lokumlarını sizlere sunuyor. Bu sayede kalitesinden, lezzetinden ve de gelenekselliğinden emin olduğunuz lokumları tüketebiliyor ve sevdiklerinize de önerebiliyorsunuz. Üstelik birbirinden farklı ve lezzetli çeşitler ile. Denemediyseniz kesinlikle çikolatalı lokumu denemelisiniz. Çünkü kullanılan çikolatanın gerçek oluşu, benzerlerinden ziyade tam anlamı ile çikolata lezzetini alıyor olmanız, lokumun lezzetini de etkiliyor. Çikolata benzeri olarak ifade edilen ürünler, size tam anlamı ile çikolata lezzetini vermeyecektir. Oysa bu şekilde, lokumun çok daha farklı bir şeklini, en lezzetli tarif ile deneme fırsatı buluyorsunuz.

Usaş lokumları, bugün sadece yerli pazarın en çok tüketileni değil. Aynı zamanda yurt dışı pazarında da yoğun bir ilgi görüyor. Öyle ki, şirketin 40 farklı ülkeye ihracatı mevcuttur. Öylesine geniş bir yelpaze söz konusu ki, başta İngiltere olmak üzere Avrupa ülkeleri, Amerika pazarı ve çok daha fazlası, Usaş lokumlarının ihraç edildiği rotalardır. Kısacası dünyanın lokum denilince akla gelen ismi ve de lezzeti, ülkemizdeki ile birebir aynı. 1970’li yıllardan bu yana var olan bir tecrübe, bugünün lezzetli lokumlarının ilk adımı olmuş, muhteşem akide şekerleri, geleneksel tariflerin yeniden yorumlanması ama orijinalliğinden uzaklaşmaması ile harika lokumlara dönüşmüştür. Bayramların, Ramazan ayının ve de tüm özel ziyaretlerin olmazsa olmazı lokum, Türk kahvesinin en de en iyi dostu olarak, sofralarımızdan eksik olmuyor. En koyu sohbetlerin vazgeçilmezi, kız isteme törenlerinin en güzel hediyesi ve de ağız tadının en güzel vesilesi olan lokum, Usaş ile pek çok çeşidi ile birlikte size ulaştırılıyor. İstediğiniz çeşidi tercih edebilirken, şirketin en özel tarifine sahip olan çikolatalı lokum da unutulmamalı. Çünkü benzerlerinden çok farklı bir kalite özel çikolatalı lokumlarda sizi bekliyor.

Türk Gıda Kodeksine uygun olarak, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının izni eşliğinde üretimini sürdüren şirket, bugün adeta iç piyasada lider konumunda yer almakta. Bunun yanında yabancı piyasalardaki payını da günden güne artırmaktadır. Hava almayan paketlerde yaptığı sunum ile bu anlamdaki payını da artırmayı başarıyor. Hem daha sağlıklı hem de daha geniş bir kitleye ulaşabilen ürünler ortaya çıkarabiliyor. Yüksek kalite standartları taşıyan, hijyene son derece önem verilen üretim, gelenekselliğinden ödün vermeden sürüyor. Bunun yanında söz konusu olan AR – GE çalışmaları, ürünü geliştirirken, gelenekselliği geri planda bırakmıyor. Bu da aslında lokum denilince kesinlikle olması gereken bir özelliktir. Çünkü lokum dediğimiz lezzet, başlı başına bir kültürü ifade eder. Geçmişimizin bir yerlerinde mutlaka vardır ve genellikle güzel anılar ile birlikte anılır. Bugün de halen lezzetli bir lokum yenildiğinde geçmişte bir yerlerde kalmış olan güzel anlar insanın gözünde canlanabilir. Adeta kokular gibi bazı anıları ölümsüzleştirdiğini söylemek mümkündür. Buna bağlı olarak da lokumun, geleneksel tariflerin, kültürel bir değer olarak lokumun sahip olduğu niteliğin değişmesi ya da değiştirilmesi söz konusu değildir. Sadece bu lezzetlerin çeşitli geliştirme çalışmaları ile daha nitelikli bir şekilde sunulması büyük bir gereklilik olarak karşımıza çıkar. Nihayetinde zaman geçiyor, insanoğlu değişiyor ve beklentiler de bu yönde şekilleniyor. Şirketlerin de bu duruma ayak uydurması bir gereklilik olarak ortaya çıkıyor.

Son olarak, Usaş lokumları ile ilgili olarak çeşitlilikten bahsetmek doğru olacaktır. Dünya çapında ün edinmiş olan lokumların çok sayıda seçeneği mevcuttur. Klasik karışık meyveli lokumlardan sonra ilk akla gelen elbette ki gül lokumu oluyor. Gül lokumunu belki de geleneksel lokum lezzeti ile bağdaştırmak da doğru olabilir. Çünkü oldukça eski bir lezzettir. Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinin şaşalı lezzetlerinden biridir. Diğer taraftan Usaş, çeşnili Türk lokumu, fıstıklı Türk lokumu, çikolata kaplı gül aromalı lokum ya da çikolata kaplı nane aromalı lokum gibi özel tarifleri ile de müşterilerinin damak zevkine hitap ediyor. Bu tür ürünleri paketli olarak satın alabildiğiniz gibi dökme şeklinde de ulaşabiliyorsunuz. Üstelik paşa lokumu gibi seçeneklerin yanı sıra, farklı ve eşsiz aromalara ulaşabiliyorsunuz. Dolayısıyla Usaş lokum anlamında tarifi çok da kolay olmayan bir çıta çizmiş durumda. Bu çıtayı aşmak ise pek de kolay değil. Öylesinde geniş bir çeşitlilik söz konusu ki, her biri sizin için yeni bir deneyim olabilir. Çikolatalı lokum ya da sade aromalı lokumlar ve de fıstıklar ile bezeli lokum çeşitlerine Usaş ile kolayca ulaşabilir ve gelenekselleşen lezzetleri deneyebilirsiniz. Dünya geneline yayılan bir kültürün ürünü olarak sunulan lezzetleri, siz de evinizden eksik etmeyin. Misafirlerinize sunacağınız en güzel lezzet de, kahvenizin en güzel dostu da Usaş lokumları olacaktır.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

 • Usaş Lokum ailesi olarak biz her zaman müşterilerin istekleri doğrultusunda sürekli yenileniriz. Ürünlerimiz Avrupa Birliği ve Amerika standartlarında üretilmektedir. Paket ürünlerimizdeki hava almaz seperatör sayesinde ürünler uzun süre tazeliğini korumakta ve kutu dışına toz vermemektedir.

  • Hava Almaz Ambalaj
  • Kolay Açılır Ambalaj
  • Gerçek El Yapımı
  • Sağlam Kutular
  • Gluten İçermez
  • Doğal Aroma
  • Geleneksel Üretim
  • Doğal Boya
  Usas Turkish Delight BRC
 • Anadolu tarihi kadar eski bir kültürle gelen ve Türk Tatli Sanatinin incisi olan LOKUM, tüm dünyada Türk Lokumu olarak bilinmekte ve hem Anadolu'da yasayan bizler için hem de bu lezzeti tanima sansina sahip yabancilar için vazgeçilmeyen sekerli bir gida çesididir.Begeniye sunuldugu andan itibaren sürekli çesitlilik kazandirilan Türk lokumu bir zamanlar onu üreten USTA'larin adiyla anilirken, günümüzde ise USAS markasiyla anilmaya baslandi. Bunun en önemli nedenlerinden biri de en çok tüketilen bu gida ürününün lezzetinin bozulmadan üretilmesi için belirli bir bilgi birikimini ve disiplini gerektirdigini bilen firmamizin bu konuda son derece hassas davranmasidir.Bu besleyici ve besleyici oldugu kadar da kültürel besin kaynaginin üretilmesinde hijyen unsurunun saglanmasi için entegre tesis gereksiniminin çözümlenmesinde önemli adimlar atan ilk ve tek kurulus olmanin hakli gururuyla, seçkin bir kadro ile titizlikle ürettigimiz ürünlerimize her geçen gün yeni çesit ve lezzetler eklemekteyiz.

 • "DOĞAYA SAYGI” İLKESİNDEN HAREKETLE BÜTÜN FAALİYETLERİNİN ÇEVRESEL ETKİSİNİ MİNİMUMA İNDİRMEYİ AMAÇLAYAN FİRMAMIZIN ŞİRKET YÖNETİMİ, ÇEVREYE ZARAR VERMEMEK KONUSUNDA SÜREKLİ OLARAK DİKKATLİ OLACAK VE DOĞAL KAYNAKLARI KORUMANIN YOLLARINI ARAYACAKTIR. KURDUĞUMUZ KALİTE VE ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİNİ SÜREKLİ GELİŞTİRMEK VE ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEK AMACIYLA TÜM ÇALIŞANLARINA EĞİTİM VERMEYİ, EĞİTİMİN SÜREKLİLİĞİNİ, YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇEVRE VE İŞ ALANIMIZLA İLGİLİ MEVZUAT VE İDARÎ DÜZENLEMELERE, KENDİLİĞİNDEN TÂBİ OLDUĞU DİĞER ŞARTLARA UYMAYI KABUL VE TAAHHÜT EDER.

 • Lokum ve çikolatalı lokum denildiğinde aklımıza gelen ilk üreticilerden Usaş Lokum, Osmanlı tatlarının günümüze ulaşmasına ve bizlerle buluşmasına vesile olmuştur. Ürünlerinin üretimlerinde kullanılan malzemelerin doğallığı, çikolataların gerçek oluşu, paketleme teknolojisinin günümüz standartlarının zirvesinde oluşu, onları farklı bir yerde tutmaktadır. Yıllardır uzun yolculuklarımızın, hediyelik gıdalarda ilk tercihlerimizin vazgeçilmezi olan lokum lezzeti, çikolatalı lokum seçeneği ile de damak tadımıza hitap etmektedir.

 • Dünyanın en özel lezzetleri ve de tarifleri, yıllara yenilmeden günümüze ulaşmayı başarmıştır. Bunun topraklarımız için geçerli olan en güzel örneği ise şüphesiz ki lokum. Şeker, su ve nişastanın muhteşem buluşması ile ortaya çıkan lokum, çeşitli tarihsel süreçlerin ardından bugünkü şeklini almıştır ancak gelenekselliğini de belli bir oranda korumayı başarmıştır. Özellikle Usaş lokumları bu anlamda en başarılı örnek olarak değerlendiriliyor ve dünyanın farklı 40 noktasına ulaşması ile de ne derece sevildiğini kanıtlıyor. 15. Yüzyıl Anadolu topraklarında ortaya çıkan ve hızlı bir yayılma ile sarayların en özel lezzeti haline gelen lokum, bir süre sonra padişah tatlısı anlamı taşımıştır. Özel tarifler, özel ustalar ve birbirinden göz kamaştırıcı meyve ve çiçekler, lokumun özünü oluşturmuş, bugünkü tariflerin de temeli olmuştur. Bugün Usaş lokumlarında yakalayabileceğiniz bu nitelikler, sizi tarihin en güzel dönemlerine taşıyacaktır.

 • Kokusu ve tadı ile bir büyüye kapılacağınız lokum, Usaş ’ta 1970’li yıllarda bir akide şekeri hikâyesi ile başlamıştır. Hüsnü Uslu’nun küçük fakat sevimli akide şekeri dükkânı, lezzetli lokumlarının hızlı yayılışı ile bu alandaki üretimine yoğunlaşmaya başlamış ve günümüze de dev bir lokum üreticisi olarak ulaşmıştır. Bugün şirketin kalitesini ve de lokumlarının lezzetini deneyimlemek çok kolay. Küçük bir dükkândan bir dünya markası haline gelinmiştir ve yerli yabancı herkesin, bu lezzet ile tanışması sağlanmıştır. Usaş lokumlarına son derece özenli paketlerinde ulaşabilirsiniz ve sevdiklerinizin gülümsemesine sebep olacak bir hediye olarak tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda en keyifli sohbetlerin, en lezzetli kahvelerin ideal tamamlayıcısı olacak olan lokumunuzu, istediğiniz çeşitte tercih edebilirsiniz. Tazeliğini daima muhafaza eden ve sevenlerine kalitesinden ödün vermeden ulaşan lokumlar, Usaş ’ın uzun yıllara dayanan tecrübesi ile sunulmaktadır. Çeşitleri karşısında hayranlığınızı gizleyemeyeceğiniz lokumlar, şimdi mükemmel sofralarınızın, birbirinden lezzetli ikramlarınızın en güzel tamamlayıcısı. Üstelik tam da büyüklerimizin anlata anlata bitiremediği, geleneksel lezzeti ile… Lokumun değişmeyen tadı ve adresi olan Usaş, değerlerimizi yaşatmaya ve dünyaya tanıtmaya tüm hızı ile devam ediyor.

Diğer Özellikler

Müşteri Hizmetleri

Tüm sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız.


Telefon
Ofis : +90 212 567 61 02
Müşteri Hizmetleri : +90 212 567 64 73


bilgi@usaslokum.com
destek@usaslokum.com

Müşteri Memnuniyeti

Usaş şirketinin kısa sürede başarıya ulaşmasının önemli nedenlerinden birisi, kaliteye verilen önemdir. Bu kapsamda insan sağlığına zarar vermeyecek lokum üretimleri çalışmaları yapılmıştır. Ar-Ge faaliyetlerini “daha sağlıklı ve lezzetli lokum” hedefine uygun şekillendirerek, lokum ürünlerinin paketlenmesinde tazeliği sağlayacak hava almayan paketler kullanılmaya başlamıştır. Lokum ürünlerine glikoz eklenmeyerek, yediden yetmişe herkesin rahatça yiyebileceği lokumları tüketicilerle buluşturmuştur.

Dünyanın En İyi Satışı

Usaş ailesi olarak, yarım asrı aşkın çalışmalarımız sonucunda geleneksel lezzetimiz lokumun tüm dünyaya tanıtılmasında önemli katkılar sağladık. Türk tatlı geleneğinin önemli bir öğesi durumunda bulunan lokumun geleneksel tarif ve üretim prensipleri dışına çıkmadan orijinaline en uygun lokum çeşitlerini dünyaya ulaştırdık!