“Lokum denilince” hem Türkiye çapında hem de dünya genelinde belli isimlerin dışına çıkmak çok da mümkün değil. Çünkü uzun bir geçmişe sahip olup, engin tecrübeleri ile üretim yapan ve müşterisinin ne istediğini tam anlamı ile bilen Usaş Lokum’daki kabiliyetlerini geliştirirken, orijinallikten de uzaklaşmamaktadır. Bu durum, hem ülkemiz genelinde hem de dünya çapında en başarılı isimlerden biri olmasının da temel sebebidir. Öyle ki lokum denildiğinde yabancı arkadaşlarınızın dahi aynı isim aklına gelebilir. Hele de çikolatalı lokum söz konusuysa, orijinal çikolata kaplı lokumları ile bir efsane olduğu aşikârdır. Kısaca Usaş Lokum ve lezzetli lokumlarından bahsedecek olursak 1970’li yıllara kadar gitmemiz gerekiyor. Sıcak komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerinin yaşandığı, insanlığı daha bir başka olduğu zamanlarda küçük bir akide şekeri atölyesi olarak kurulur şirket ilk olarak. Hüsnü Uslu’nun atölyesi, zaman içerisinde geleneksel yöntemlerini daha da geliştirerek, lokum üretiminde fark yaratmaya başlar. Bu durum zamanla efsanevi lezzete sahip lokumların da ortaya çıkmasının sebebidir. Hüsnü Uslu’nun atölyesi, özel tarifleri ve geleneksel yöntemleri ile lokum üretimini sürdürürken, diğer yandan da üretim boyutunu satış ve pazarlama alanındaki gelişmeleri ile destekler. Böylece daha fazla insan bu lezzet ile tanışma fırsatı bulacak ve kısa süre sonra bugünkü statüye ulaşılacaktır. Bugün Usaş lokumlarının lezzeti, ülkemizin sınırlarını aşmış durumda. Üstelik lokum ve özellikle çikolatalı lokum üretiminde gösterilen özen, satış, pazarlama, paketleme ve sevk sürecine kadar ulaşmakta ve böylesine mükemmel bir çalışmanın ürünü olarak lezzetli lokumlar size sunulmaktadır. Kalite ve başarı şüphesiz ki bir tesadüfe dayanmıyor. Özen ve yoğun bir çalışma, yılların birikimi ve tecrübesi ile bir araya gelince, sonucun çok da kötü olması beklenemez.

Peki, Usaş lokumlarının farkları nelerdir, bir lokum ne kadar farklı olabilir ki diye soracak olursanız, size uzun bir liste sunabiliriz. Çünkü lokum denildiğinde, bu denli bir özen ve çalışma sizi şaşırtacak olsa da, kesinlikle kalitenin tesadüf olmadığını anlayacaksınız. Öncelikle Usaş lokumlarının lezzetine değinelim. Glikoz kullanılmayan lokumlar, geleneksel yöntemler ve tarifler terk edilmeden, sadece çeşitli geliştirme çalışmaları ile desteklenerek üretilmektedir. Bu durumda yıllardır değişmeyen damak tadı ile geniş bir kitlenin dikkatini çekmekte. Bugün geleneksel anlamda lokum üreten isimlere ulaşmak, geçmişi hatırlatan özel lezzetleri tatmak çok da kolay olmamaktadır. Ayrıca Usaş Lokum kalitesi, belki de başka hiçbir markada göremeyeceğiniz belgeler ve güvence sistemleri ile kanıtlanmıştır. ISO 9001 – 22000 ve BRC gibi kalite güvence sistemleri, Usaş lokumlarını sizlere sunuyor. Bu sayede kalitesinden, lezzetinden ve de gelenekselliğinden emin olduğunuz lokumları tüketebiliyor ve sevdiklerinize de önerebiliyorsunuz. Üstelik birbirinden farklı ve lezzetli çeşitler ile. Denemediyseniz kesinlikle çikolatalı lokumu denemelisiniz. Çünkü kullanılan çikolatanın gerçek oluşu, benzerlerinden ziyade tam anlamı ile çikolata lezzetini alıyor olmanız, lokumun lezzetini de etkiliyor. Çikolata benzeri olarak ifade edilen ürünler, size tam anlamı ile çikolata lezzetini vermeyecektir. Oysa bu şekilde, lokumun çok daha farklı bir şeklini, en lezzetli tarif ile deneme fırsatı buluyorsunuz.

Usaş lokumları, bugün sadece yerli pazarın en çok tüketileni değil. Aynı zamanda yurt dışı pazarında da yoğun bir ilgi görüyor. Öyle ki, şirketin 30 dan fazla farklı ülkeye ihracatı mevcuttur. Öylesine geniş bir yelpaze söz konusu ki, başta İngiltere olmak üzere Avrupa ülkeleri, Amerika pazarı ve çok daha fazlası, Usaş lokumlarının ihraç edildiği rotalardır. Kısacası dünyanın lokum denilince akla gelen ismi ve de lezzeti, ülkemizdeki ile birebir aynı. 1970’li yıllardan bu yana var olan bir tecrübe, bugünün lezzetli lokumlarının ilk adımı olmuş, muhteşem akide şekerleri, geleneksel tariflerin yeniden yorumlanması ama orijinalliğinden uzaklaşmaması ile harika lokumlara dönüşmüştür. Bayramların, Ramazan ayının ve de tüm özel ziyaretlerin olmazsa olmazı lokum, Türk kahvesinin en de en iyi dostu olarak, sofralarımızdan eksik olmuyor. En koyu sohbetlerin vazgeçilmezi, kız isteme törenlerinin en güzel hediyesi ve de ağız tadının en güzel vesilesi olan lokum, Usaş ile pek çok çeşidi ile birlikte size ulaştırılıyor. İstediğiniz çeşidi tercih edebilirken, şirketin en özel tarifine sahip olan çikolatalı lokum da unutulmamalı. Çünkü benzerlerinden çok farklı bir kalite özel çikolatalı lokumlarda sizi bekliyor.

Türk Gıda Kodeksine uygun olarak, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının izni eşliğinde üretimini sürdüren şirket, bugün adeta iç piyasada lider konumunda yer almakta. Bunun yanında yabancı piyasalardaki payını da günden güne artırmaktadır. Hava almayan paketlerde yaptığı sunum ile bu anlamdaki payını da artırmayı başarıyor. Hem daha sağlıklı hem de daha geniş bir kitleye ulaşabilen ürünler ortaya çıkarabiliyor. Yüksek kalite standartları taşıyan, hijyene son derece önem verilen üretim, gelenekselliğinden ödün vermeden sürüyor. Bunun yanında söz konusu olan AR – GE çalışmaları, ürünü geliştirirken, gelenekselliği geri planda bırakmıyor. Bu da aslında lokum denilince kesinlikle olması gereken bir özelliktir. Çünkü lokum dediğimiz lezzet, başlı başına bir kültürü ifade eder. Geçmişimizin bir yerlerinde mutlaka vardır ve genellikle güzel anılar ile birlikte anılır. Bugün de halen lezzetli bir lokum yenildiğinde geçmişte bir yerlerde kalmış olan güzel anlar insanın gözünde canlanabilir. Adeta kokular gibi bazı anıları ölümsüzleştirdiğini söylemek mümkündür. Buna bağlı olarak da lokumun, geleneksel tariflerin, kültürel bir değer olarak lokumun sahip olduğu niteliğin değişmesi ya da değiştirilmesi söz konusu değildir. Sadece bu lezzetlerin çeşitli geliştirme çalışmaları ile daha nitelikli bir şekilde sunulması büyük bir gereklilik olarak karşımıza çıkar. Nihayetinde zaman geçiyor, insanoğlu değişiyor ve beklentiler de bu yönde şekilleniyor. Şirketlerin de bu duruma ayak uydurması bir gereklilik olarak ortaya çıkıyor.

Son olarak, Usaş lokumları ile ilgili olarak çeşitlilikten bahsetmek doğru olacaktır. Dünya çapında ün edinmiş olan lokumların çok sayıda seçeneği mevcuttur. Klasik karışık meyveli lokumlardan sonra ilk akla gelen elbette ki gül lokumu oluyor. Gül lokumunu belki de geleneksel lokum lezzeti ile bağdaştırmak da doğru olabilir. Çünkü oldukça eski bir lezzettir. Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinin şaşalı lezzetlerinden biridir. Diğer taraftan Usaş, çeşnili Türk lokumu, fıstıklı Türk lokumu, çikolata kaplı gül aromalı lokum ya da çikolata kaplı nane aromalı lokum gibi özel tarifleri ile de müşterilerinin damak zevkine hitap ediyor. Bu tür ürünleri paketli olarak satın alabildiğiniz gibi dökme şeklinde de ulaşabiliyorsunuz. Üstelik paşa lokumu gibi seçeneklerin yanı sıra, farklı ve eşsiz aromalara ulaşabiliyorsunuz. Dolayısıyla Usaş lokum anlamında tarifi çok da kolay olmayan bir çıta çizmiş durumda. Bu çıtayı aşmak ise pek de kolay değil. Öylesinde geniş bir çeşitlilik söz konusu ki, her biri sizin için yeni bir deneyim olabilir. Çikolatalı lokum ya da sade aromalı lokumlar ve de fıstıklar ile bezeli lokum çeşitlerine Usaş Lokum ile kolayca ulaşabilir ve gelenekselleşen lezzetleri deneyebilirsiniz. Dünya geneline yayılan bir kültürün ürünü olarak sunulan lezzetleri, siz de evinizden eksik etmeyin. Misafirlerinize sunacağınız en güzel lezzet de, kahvenizin en güzel dostu da Usaş lokumları olacaktır.

Nasıl yardım edebiliriz?

“Usaş Lokum” adresinden bize ulaşın

Usaş ailesi olarak, 50 yılı aşkın tecrübe ile geleneksel zevkimizi dünyaya tanıtmaya katkıda bulunduk. Türk tatlı geleneğinin önemli bir unsuru olan geleneksel lezzetleri, geleneksel tarif ve üretim ilkelerinden çıkmadan dünyaya ulaştırdık!

usaslokum.com
Öyle, lezzetli ki

KOKUSU VE TADI ILE BIR BÜYÜYE KAPILACAĞINIZ LOKUM, USAŞ ’TA 1970’LI YILLARDA BIR AKIDE ŞEKERI HIKÂYESI ILE BAŞLAMIŞTIR. HÜSNÜ USLU’NUN KÜÇÜK FAKAT SEVIMLI AKIDE ŞEKERI DÜKKÂNI, LEZZETLI LOKUMLARININ HIZLI YAYILIŞI ILE BU ALANDAKI ÜRETIMINE YOĞUNLAŞMAYA BAŞLAMIŞ VE GÜNÜMÜZE DE DEV BIR LOKUM ÜRETICISI OLARAK ULAŞMIŞTIR. BUGÜN ŞIRKETIN KALITESINI VE DE LOKUMLARININ LEZZETINI DENEYIMLEMEK ÇOK KOLAY. KÜÇÜK BIR DÜKKÂNDAN BIR DÜNYA MARKASI HALINE GELINMIŞTIR VE YERLI YABANCI HERKESIN, BU LEZZET ILE TANIŞMASI SAĞLANMIŞTIR. USAŞ LOKUMLARINA SON DERECE ÖZENLI PAKETLERINDE ULAŞABILIRSINIZ VE SEVDIKLERINIZIN GÜLÜMSEMESINE SEBEP OLACAK BIR HEDIYE OLARAK TERCIH EDEBILIRSINIZ. AYNI ZAMANDA EN KEYIFLI SOHBETLERIN, EN LEZZETLI KAHVELERIN IDEAL TAMAMLAYICISI OLACAK OLAN LOKUMUNUZU, ISTEDIĞINIZ ÇEŞITTE TERCIH EDEBILIRSINIZ. TAZELIĞINI DAIMA MUHAFAZA EDEN VE SEVENLERINE KALITESINDEN ÖDÜN VERMEDEN ULAŞAN LOKUMLAR, USAŞ ’IN UZUN YILLARA DAYANAN TECRÜBESI ILE SUNULMAKTADIR. ÇEŞITLERI KARŞISINDA HAYRANLIĞINIZI GIZLEYEMEYECEĞINIZ LOKUMLAR, ŞIMDI MÜKEMMEL SOFRALARINIZIN, BIRBIRINDEN LEZZETLI IKRAMLARINIZIN EN GÜZEL TAMAMLAYICISI. ÜSTELIK TAM DA BÜYÜKLERIMIZIN ANLATA ANLATA BITIREMEDIĞI, GELENEKSEL LEZZETI ILE… LOKUMUN DEĞIŞMEYEN TADI VE ADRESI OLAN USAŞ, DEĞERLERIMIZI YAŞATMAYA VE DÜNYAYA TANITMAYA TÜM HIZI ILE DEVAM EDIYOR.

DÜNYANIN EN ÖZEL LEZZETLERI VE DE TARIFLERI, YILLARA YENILMEDEN GÜNÜMÜZE ULAŞMAYI BAŞARMIŞTIR. BUNUN TOPRAKLARIMIZ IÇIN GEÇERLI OLAN EN GÜZEL ÖRNEĞI ISE ŞÜPHESIZ KI LOKUM. ŞEKER, SU VE NIŞASTANIN MUHTEŞEM BULUŞMASI ILE ORTAYA ÇIKAN LOKUM, ÇEŞITLI TARIHSEL SÜREÇLERIN ARDINDAN BUGÜNKÜ ŞEKLINI ALMIŞTIR ANCAK GELENEKSELLIĞINI DE BELLI BIR ORANDA KORUMAYI BAŞARMIŞTIR. ÖZELLIKLE USAŞ LOKUMLARI BU ANLAMDA EN BAŞARILI ÖRNEK OLARAK DEĞERLENDIRILIYOR VE DÜNYANIN FARKLI 40 NOKTASINA ULAŞMASI ILE DE NE DERECE SEVILDIĞINI KANITLIYOR. 15. YÜZYIL ANADOLU TOPRAKLARINDA ORTAYA ÇIKAN VE HIZLI BIR YAYILMA ILE SARAYLARIN EN ÖZEL LEZZETI HALINE GELEN LOKUM, BIR SÜRE SONRA PADIŞAH TATLISI ANLAMI TAŞIMIŞTIR. ÖZEL TARIFLER, ÖZEL USTALAR VE BIRBIRINDEN GÖZ KAMAŞTIRICI MEYVE VE ÇIÇEKLER, LOKUMUN ÖZÜNÜ OLUŞTURMUŞ, BUGÜNKÜ TARIFLERIN DE TEMELI OLMUŞTUR. BUGÜN USAŞ LOKUMLARINDA YAKALAYABILECEĞINIZ BU NITELIKLER, SIZI TARIHIN EN GÜZEL DÖNEMLERINE TAŞIYACAKTIR.

LOKUM VE ÇIKOLATALI LOKUM DENILDIĞINDE AKLIMIZA GELEN ILK ÜRETICILERDEN USAŞ LOKUM, OSMANLI TATLARININ GÜNÜMÜZE ULAŞMASINA VE BIZLERLE BULUŞMASINA VESILE OLMUŞTUR. ÜRÜNLERININ ÜRETIMLERINDE KULLANILAN MALZEMELERIN DOĞALLIĞI, ÇIKOLATALARIN GERÇEK OLUŞU, PAKETLEME TEKNOLOJISININ GÜNÜMÜZ STANDARTLARININ ZIRVESINDE OLUŞU, ONLARI FARKLI BIR YERDE TUTMAKTADIR. YILLARDIR UZUN YOLCULUKLARIMIZIN, HEDIYELIK GIDALARDA ILK TERCIHLERIMIZIN VAZGEÇILMEZI OLAN LOKUM LEZZETI, ÇIKOLATALI LOKUM SEÇENEĞI ILE DE DAMAK TADIMIZA HITAP ETMEKTEDIR.

USLU  GIDA olarak

Faaliyet gösterdiğimiz çikolata ve şekerleme sektöründe modern teknolojik gelişmeleri takip ederek, çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmek için iletişim ve eğitimi ön planda tutmayı, üretimin her aşamasında hijyenik şartları sağlayarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı, gıda güvenliği ile ilgili bilgileri kamu, tüketici ve tedarikçilere iletmeyi ve/veya bu bilgileri istemeyi, kaliteli, güvenli ve hijyenik ürün sunmayı; bu doğrultuda yasal mevzuatlara,

ISO 9001:2015,ISO 22000 ve BRC FOOD standartlarının şartlarına uymayı, etkinliğini sürekli iyileştirmeyi ve aşağıdaki alt politikaların yerine getirilmesini sağlamayı taahhüt ederiz.

HİJYEN POLİTİKASI

Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve biyolojik gıda güvenliği tehlikelerini belirlemek, kontrol altına almak, sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilmesini sağlamak.

FİZİKSEL GÖRÜNÜŞ VE TAKI POLİTİKASI

Üretim alanlarına koruyucu önlüksüz, bonesiz girilmesine izin verilmez. Üretim alanlarında çalışırken hiçbir takı kullanılamaz.

Önlükler temiz ve boneler kulak ve saçları tamamen kapatacak şekilde kullanılmalıdır. Önlüklerin temizliği firmamızın yürütmüş olduğu uygulamalar ile sağlanır.

SİGARA İÇME VE YEMEK POLİTİKASI

Üretim ve depolama alanlarımızda ve soyunma odalarında sigara içmek ve yiyecek yemek – içmek yasaktır.

Uyarı levhaları görülebilecek yerlere asılmıştır.  Ziyaretçilerin ve taşeronların bu kurala uymaları sağlanır.

ÜRETİM ALANLARINA GİRİŞ POLİTİKASI

Ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz üretim alanlarımıza özel önlük, bone giyerek ve ziyaretçi kontrol çeklistine tabi tutularak girerler.

YABANCI MADDE (CAM VE KESİCİ ALET) POLİTİKASI

Üretim alanlarımızda, fiziksel bulaşmalara sebep olabilecek yabancı maddelerin önlenmesi için, cam, kırılabilir plastik malzemeler, ahşap, tel malzemeler kullanımdan kaldırılmıştır. Mevcut olan cam ve kırılabilir plastik malzemeler, metal ekipmanlar koruma altına alınmıştır. Kullanılması zorunlu olduğu durumlarda özel falçatalar kullanılır ve düzenli olarak kontrolden geçirilir.

PERSONELİN SAĞLIK KONTROLLERİ POLİTİKASI

Personelin periyodik sağlık muayeneleri  yaptırılır.  Bulaşıcı hastalık, üst solunum yolları enfeksiyonları, ishal, bulantı, öksürme hapşırma durumlarında üretim müdürü tarafından üretim alanından uzaklaştırılarak, sağlık kontrolüne gönderilir.

TAKLİT VE TAĞŞİŞ POLİTİKASI

İşletmemiş hiçbir koşulda üretmiş olduğu ürünlerde taklit ve tağşişte bulunmaz. Tedarikçilerini de taklit ve tağşiş risk değerlendirmesine göre belirler. Tedarikçilerini de taklit-tağşiş risk değerlendirmesine göre belirler ve taklit-tağşiş teşebbüsünde bulunmuş tedarikçiler ile çalışmaz.

      Şirket Müdürü

Yayın Tarihi :05.03.2016  Revizyon Tarihi/No: 02.01.2019

Usaş Lokum ailesi olarak biz her zaman müşterilerin istekleri doğrultusunda sürekli yenileniriz. Ürünlerimiz Avrupa Birliği ve Amerika standartlarında üretilmektedir.

Her soruyu cevaplamaktan mutluluk duyuyoruz

Telefon numaraları
Ofis : +90 212 567 61 02
Müşteri desteği : +90 212 567 64 73

info@usaslokum.com
support@usaslokum.com

Usaş ailesi olarak, 50 yılı aşkın tecrübe ile geleneksel zevkimizi dünyaya tanıtmaya katkıda bulunduk. Türk tatlı geleneğinin önemli bir unsuru olan geleneksel lezzetleri, geleneksel tarif ve üretim ilkelerinden çıkmadan dünyaya ulaştırdık!

Usaş Lokum’un kısa sürede başarabilmesinin ana nedenlerinden biri de kalite için önemidir. Bu kapsamda, insan sağlığına zarar vermeyecek lezzetler üzerinde gerçekleştirilen üretim çalışmaları. “Daha sağlıklı ve daha lezzetli ” olarak şekillendirilmiş Ar-Ge çalışmaları, bu nedenle daha tazelik sağlayan hava geçirmez paketlerle tat almaya başlayın. Lokum ürünleri Gluten içermiyor, bu yüzden güvenle tüketebiliyor.

bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!